OMLADINCI PORAŽENI U DERBIJU

Omladinci OFK Titograda poraženi su danas na gostovanju Budućnosti u derbiju 15. kola omladinske lige rezultatom 2-1. Ekipa Rajka Mugoše tako je upisala prvi poraz nakon više od mjesec dana.

U prvom poluvremenu viđena je tvrda borba u kojoj se bolje snašla ekipa Budućnosti, koja je u 40′ minutu meča povela preko Japanca Rijo Katanija. Naši momci imali su nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspjeli da postignu pogodak u prvih 45 minuta. Poluvrijeme je završeno rezultatom 1-1.

Odmah na početku drugog dijela meča vidjelo se da su omladinci OFK Titograda izašli sa boljom energijom i većom željom da postignu gol, što su i učinili – preko Aldena Škrijelja u 48′ minutu meča.

Ipak, domaćin je pokazao da će biti težak zadatak poraziti ga na njegovom terenu, pa je sredinom drugog poluvremena preuzeo inicijativu i konstantnim napadima pokušao da slomi goste. To se na kraju i desilo u 81′ minutu meča kada je napadač Budućnosti Andrija Gluščević postigao gol.